„Witaj w szkole”,

to słowniczek dla uczniów z Ukrainy, którzy rozpoczynają naukę w polskiej szkole.

Autorkami słownika są Olga Matyjaszczyk-Łoboda –  nauczycielka języka polskiego i doktorantka w Zakładzie Językoznawstwa Stosowanego w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Katarzyna Grzybowska – absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Wrocławskim, które  pod patronatem Szkoły Języka Polskiego i Kultury dla Cudzoziemców Uniwersytetu Wrocławskiego, opracowały polsko-ukraiński słowniczek dla uczniów z Ukrainy rozpoczynających  naukę w polskiej szkole.

Materiał zawiera podstawowe słownictwo związane z życiem szkoły oraz zwroty, które ułatwią komunikację między nauczycielami a uczniami. Słowniczek zawiera również transliterację i wymowę, Może on być przydatny zarówno nauczycielom w pracy z uczniami ukraińskimi, jak i dzieciom, którym pomoże w adaptacji w środowisku szkolnym.

Publikację można pobrać ze strony internetowej, dostępna jest również w bibliotece ul. Rozewska w wersji papierowej.