„Wyloguj się- aktywnie spędzaj czas bez telefonu”- konkurs plastyczny i fotograficzny

Niektórzy uczniowie nie wyobrażają sobie choćby jednego dnia bez telefonu komórkowego. Nastolatki korzystają z wielu funkcji telefonu komórkowego, gdyż producenci telefonów prześcigają się w wymyślaniu aplikacji, które mają ułatwić nam codzienne funkcjonowanie. Telefon przestał służyć wyłącznie do komunikowania się, czego świadome są dzieci i młodzież.
Eksperci ostrzegają: "Jeśli telefon staje się nieodłącznym elementem codziennego funkcjonowania, może to prowadzić do uzależnienia od niego".
Nadużywanie "komórek" może prowadzić do fonoholizmu, więc powinniśmy korzystać z nich mądrze i pamiętać, że nie zastąpią one bezpośrednich kontaktów między ludźmi.

Celem konkursu jest zapobieganie uzależnieniom oraz zachęcenie do zdrowego i aktywnego stylu życia poprzez popularyzację różnych formy aktywności i zainteresowań zapobiegających uzależnieniom.

Zachęcamy uczniów klas 4 i 5 do udziału w konkursie plastycznym, natomiast klasy 6,7 i 8 w konkursie fotograficznym.
Szczegóły w załącznikach.