"Come, meet me and discover my city"

Projekt:"Come, meet me anddiscover my city"

Okres realizacji: rok szkolny 2020/2021

Klasa: 7j

Kraje partnerskie: Portugalia, Hiszpania, Rumunia

Koordynator szkolnego projektu: Małgorzata Szotrowska

Pani Małgorzata Szotrowska wraz z klasą 7j oraz z nauczycielkami z Rumunii, Hiszpanii i Portugalii przystąpiła do realizacji projektu eTwinning „Come, meet me and discover my city”. Celem projektu było zapoznanie uczniów mieszkających w innych krajach Europy z kulturą i ciekawostkami związanymi z naszym miastem oraz szkołą.

Na początku projektu uczniowie wymienili się wiadomościami e-mailowymi z uczniami z zagranicy. Młodzież z klasy 7j miała okazję do praktycznego użycia języka oraz zawarcia znajomości z obcokrajowcami. Po wymianie wiadomości, uczniowie mieli za zadanie stworzyć prezentacje o naszym mieście w taki sposób, aby jak najbardziej zainteresować swoich rówieśników z zagranicy. Prezentacje mogły być tworzone w formie zdjęć czy też filmików. Po zakończeniu zadania wszystkie prezentacje zostały opublikowane na platformie TwinSpace.

Udział w projekcie dał możliwość poszerzenia wiedzy kulturowej uczniów, a także wykorzystania umiejętności językowych w codziennych sytuacjach, co wpisało się w metodologię CLIL. Uczniowie byli bardzo zaangażowani w powierzone im zadania, dzięki czemu nauka języka stała się przyjemniejsza a jej efekty - widoczne od razu.