Nowości w bibliotece szkolnej

W grudniu biblioteka szkolna zakupiła nowe książki.  Poniżej przedstawiamy te, które chciałybyśmy szczególnie wam polecić.

Książki terapeutyczne z Wydawnictwa Mamania

„Ja spokój: księga uważności” autorstwa Susan Verde to opowieść o zauważaniu zwykłych rzeczy w otaczającej nas rzeczywistości, o tym, że warto się na chwilę zatrzymać i skupić się na rzeczach, które wydają się dla nas zwykłe i rutynowe, ale jeśli się im dokładniej przyjrzeć, można odkryć w nich wiele interesujących i zaskakujących szczegółów. Uważność - z angielskiego mindfulness to skupianie się na otaczającym nas świecie, to znajdowanie wewnętrznej równowagi i spokoju. Dodatkową zaletą ksiązki są piękne ilustracje Petera H. Reynoldsa doskonale uzupełniające tekst.

„Kiedy nadchodzi smutek” - debiut autorki i ilustratorki Evy Eland, to książka pomagająca oswajać dzieci ze smutkiem, niezwykle klimatyczna z pozytywnym zakończeniem.

„A królik słuchał”, Cori Doerrfeld
 Mały Taylor w skupieniu bawi się klockami. Kiedy budowla się rozpada, chłopiec nie bardzo wie, jak ma na to zareagować. Zaraz nadbiega całe mnóstwo doradców, którzy wiedzą lepiej, czego Taylor chce i potrzebuje jednak chłopiec nie chce skorzystać z ich rad…
Prosta opowieść o przyjaźni i o tym, jak ważne jest zrozumienie własnych uczuć i potrzeb.

Czy mogę się przytulić? Eoin McLaughlin, Polly Dunbar
Jak czuje się jeż, którego nikt nie chce przytulić, bo za bardzo kłuje? A jak czuje się żółw, którego nikt nie chce przytulić, bo ma zbyt twardą skorupę?
Zachwycająca treścią i formą – z jednej strony poznajemy jeża, z drugiej – obserwujemy żółwia. A co się dzieje, kiedy oba światy się spotkają…?

Książki przygodowe proponowane przez naszych czytelników:

Katarzyna Gacek, Seria: Supercepcja
„Początek”
A gdybyście mogli usłyszeć, jak bije serce wiewiórki w parku? Albo bezszelestnie wspiąć się po gładkiej metalowej ścianie? A może wytropić dowolną osobę na podstawie... jej drugiego śniadania?
Julka, Klara i Tymon poznają się przez przypadek, jednak jest coś, co ich łączy: wszyscy mają pewien tajemniczy dar. Sprawia on, że mogą dokonywać niemożliwego, ale i sprowadza na nich mnóstwo kłopotów. Być zwyczajnym nastolatkiem z niezwykłymi zdolnościami – to nie takie proste, jak się wydaje! Na dodatek, kiedy wychodzi na jaw, że oszuści planują zagarnąć dom Julki, cała trójka musi wykorzystać swoje moce, by uratować rodzinę dziewczynki przed bankructwem. I przy okazji – nie dać się zdemaskować!

Podwójny spisek
Julka, Klara i Tymon podejrzewają, że tajemnica ich niezwykłych uzdolnień kryje się we wspólnej przeszłości. Postanawiają odszukać innych, którzy tak jak oni mogą mieć nadzwyczajnie rozwinięte zmysły. W efekcie wplątują się w sprawę fałszerstwa i kradzieży bezcennych klejnotów koronnych Imperium Brytyjskiego. Wspólnie próbują dopaść złodzieja i udowodnić przestępstwo. Nie wiedzą, że ich śladem podąża tajemnicza postać. Dlaczego obserwuje każdy ich krok?

Sekret ulicy Ciemnej
Julka, Klara, Tymon, Zosia i Janek muszą uratować Fionę, ukochaną buldożkę pana Zacharego, która zaginęła w tajemniczy sposób wraz z innymi suczkami z okolicy. Trafiają też na trop niebezpiecznego mężczyzny z blizną, a wokół ich szkół krąży podejrzana czarna furgonetka. Ekipa bezwzględnych naukowców śledzi każdy krok nastolatków i wprowadza w życie swój plan.
Robi się naprawdę niebezpiecznie!
Zwyczajne nastolatki z niezwykłymi zdolnościami:
- doskonały wzrok,
- perfekcyjny słuch,
- superczuły dotyk,
- idealny smak,
- niezawodny węch.

Czy nadzwyczajne umiejętności wystarczą, żeby uniknąć katastrofy? Co czai się na ulicy Ciemnej? Przekonaj się, czy niezwykłym bohaterom uda się rozwiązać tajemnicę, zanim będzie za późno… A co dzieje się w twoim życiu, kiedy rodzice nie patrzą?

( Teksty pochodzą z czwartych stron okładek książek)

Komiksy

Henryk Jerzy Chmielewski ps. Papcio Chmiel
„Tytus, Romek i Atomek”
Superkolekcja 25 ksiąg przygód
Komplet 25 oryginalnych wydań komiksów z Tytusem, Romkiem i A’Tomkiem, autorstwa Henryka Jerzego Chmielewskiego, zwanego Papciem Chmielem, zebranych razem w kolekcjonerskim pudełku.
Głównym bohaterem niniejszej powieści rysunkowej jest Tytus de Zoo. Tytus oraz dwaj jego przyjaciele - Romek i A`Tomek - znani już wcześniej z gazety harcerskiej "Świat Młodych", gdzie od 1957 roku ukazywały się w odcinkach przygody tej wesołej trójki.
Popularność Tytusa i spółki skłoniła autora do przygotowania w 1966 roku w formie książkowej zupełnie nowych przygód tych sympatycznych bohaterów. Przygód, których Tytus zaznał tym razem na harcerskim szlaku. Romek i A`Tomek doszli, bowiem do zgodnego wniosku, że Tytus marnuje się i postanowili go wciągnąć do harcerstwa. O tym, co z tego wynikło, przeczytajcie  sami.

Zapraszamy do biblioteki