Dobre Relacje przez pryzmat pracy z komputerem

W ramach kolejnej edycji działań na rzecz Dobrych Relacji uczniowie wykonali projekt przedstawiający ulubionego nauczyciela. Najpierw stworzyli oni avatara wybranego pedagoga. W tym celu wykorzystali program Pixton. Musieli zadbać o właściwe dobranie cech wyglądu zewnętrznego, żeby wykazać podobieństwo avatara do wybranej osoby z grona pedagogicznego.

Drugim zadaniem dzieci było wykonanie pracy przedstawiającej siebie, co było nie lada wyzwaniem, gdyż uczniowie stwierdzili, że opisanie siebie jest bardzo trudne. Jednak prace poniżej pokazują, że wspaniale sobie z tym zadaniem poradzili. Uzupełnieniem tej części pracy było przedstawienie swojego planu działań na najbliższy czas, czyli stworzenie planera. Dzieci sporządzały planer związany z przygotowaniami do świąt Bożego Narodzenia, planer tygodniowy, w którym mogą zapisywać ważne zadania. Notatnik czy organizer to narzędzie, dzięki któremu łatwiej jest nam zarządzać swoim czasem.

Projekt wymaga realizacji kolejnych trzech modułów tematycznych takich jak: zdrowie, wartości, podróż po Polsce i Europie.  Uczniowie będą je realizować podczas zajęć komputerowych do końca roku szkolnego.