Nasza szkoła realizuje projekt „Laboratoria Przyszłości”.

„Laboratoria Przyszłości”  to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

W skład podstawowego (obowiązkowego) wyposażenia wchodzą:

• Drukarki 3D z akcesoriami,
  • Mikrokontrolery z sensorami, wzmacniaczami, płytkami prototypowymi i innymi akcesoriami,
  • Sprzęt do nagrań dla nauki prezentacji swoich osiągnięć (kamery, mikrofony, oświetlenie etc.),
  • Stacje lutownicze (do mikrokontrolerów).

Miło nam poinformować, że otrzymaliśmy wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju praktycznych umiejętności naszych uczniów.

Dzięki otrzymanemu wsparciu nasza szkoła wzbogaciła się o nowoczesny sprzęt: mikrokontrolery z czujnikami i akcesoriami, aparat fotograficzny z akcesoriami (oświetlenie do realizacji nagrań, gimbal, mikroport do łączności bezprzewodowej, mikrofon kierunkowy), stacja lutownicza z gorącym powietrzem, materiały edukacyjne oraz oprogramowanie z zakresu robotyki i mikroelektroniki (robot edukacyjny, gogle wirtualnej rzeczywistości, etc.), maszyny do szycia z akcesoriami i  inne.

Doposażenie szkoły w nowy sprzęt i  pomoce dydaktyczne pozwoli na uatrakcyjnienie dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy oraz zdobycie praktycznych umiejętności przez uczniów. Uczniowie będą mogli uczyć się współpracy zespołowej poprzez kreatywność, interdyscyplinarność i wspólne rozwiązywanie zadań. Jednocześnie będą odkrywać ukryte talenty, rozwijać kompetencje przyszłości w zakresie nauk przyrodniczych, robotyki, technologii i inżynierii.

Projekty zrealizowane przez uczniów będą dostępne w mediach internetowych.